Dubrovnik Open

76 medali w tym 16 złotych na Bałkanach i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn !!!

MVP wśród seniorek dla Julii Furtyk!

27 października 2018 roku ekipa Polskiej Federacji Taekwon-do uczestniczyła w Dubrovnik Open, który zaliczamy do cyklu Pucharu Europy PFT. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali z koleżankami i kolegami z Taekwon-do ITF (zarówno tego z siedzibą w Austrii jak i tego z siedzibą w Hiszpanii). Na starcie: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Austria, Słowenia, Serbia no i Polska. Było to dla nas kolejne fantastyczne doświadczenie, nowe znajomości i kontakty, kilka ciekawych zaproszeń na rok przyszły.

Jelena, Sanja i Daria! Dziękujemy Wam bardzo za ciepłe przyjęcie i dobrą organizację turnieju !

Serdecznie dziękuję firmie Oskar z Poznania za dostarczenie nowiutkiego autokaru na ten wyjazd oraz za świetną komunikację z panem Michałem podczas załatwiania formalności. Dziękuję Arkowi, szefowi zespołu kierowców z Oskara, za profesjonalizm – Arek jesteś Wielki !

Dziękuję za pracę naszym sędziom: Rajmundowi Felusiakowi (Wałbrzych), Karolowi Winiszewskiemu (Słupsk) i Grzegorzowi Kulpie (Nysa) ! Naprawdę dobra robota na międzynarodowym poziomie !

Dziękuję wreszcie wszystkim trenerom, którzy opiekowali się swoimi ( i nie tylko swoimi ) zawodnikami podczas turnieju !

Gratuluję zawodnikom – Wasze sukcesy będą opisane w oddzielnym komunikacie no i oczywiście w Rankingu Polskiej Federacji Taekwon-do.

Puchar dla najlepszej drużyny zawodów zabrał na stałe najmłodszy uczestnik wyjazdu, ośmioletni Filip Dopierała z Konina (trener Marcin Starik). Najlepszą seniorką zawodów została Julia Furtyk ze Świebodzic (trener Jarosław Włochal). Podwójne gratulacje zatem !

W zasadzie możemy śmiało powiedzieć, iż ZAGRAŁO WSZYSTKO !!!

Prócz sportowych sukcesów było również zwiedzanie. Wszak w nazwie Fundacji mamy „Ucz się Świata z Taekwon-do!”. No i uczyliśmy się – i to nie ostatni raz, ponieważ ten aspekt naszych wyjazdów jest równie ważny jak sportowy. Całe stare miasto celu naszej podróży jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Sam spacer przenosi nas w czasie, a jeśli dodamy do tego wspaniałą pogodę, to mamy 2 zaczarowane dni w Dubrovniku – perle Adriatyku ! Losy tego miejsca są bardzo pokręcone, dlatego też zainteresowanych odsyłam do głębszej i profesjonalnej literatury.

Dubrovnik to także filmowa Stolica Siedmiu Królestw w serialu „Gra o tron” – sceny kręcono w obrębie murów Starego Miasta; tu na starówce wyznaczono miejsce spotkań Wróbli, tu na barokowych schodach, grających Schody do Wielkiego Septu Baleora, rozegrała się słynna scena wstydu. Dla kilku naszych zawodników, wielbicieli tego filmu, była to uczta! Ciekawostka na koniec – w Dubrovniku znajduje się najstarsza apteka w Europie…

Rozważania na temat następnego kierunku naszych zmagań już trwają…
Trenuj Taekwon-do ! Ucz się Świata z Taekwon-do !

Pozdrawiam serdecznie !
Piotr Gąsior, 7.dan

Prezes Polskiej Federacji Taekwon-do
Fundator Fundacji „DO-WORLD Ucz się Świata z Taekwon-do !”