Piotr Gąsior 7. dan ur. 20 grudnia 1973 roku w Trzebnicy. Instruktor i sędzia międzynarodowy. Podróżnik. Zwiedził pięć kontynentów.

W 1988 roku trenował kick-boxing na AWF Wrocław i judo w MOSiR przy ul. Gwarnej we Wrocławiu. Taekwon-do trenuje od 1989 roku. Jego pierwszymi trenerami byli Wojciech Dolny i Andrzej Undro. Trenował pod okiem Wielkiego Mistrza Park Jung Tae z Korei i Mistrza Per’a Andresena’a z Norwegii. Najmłodszy w historii ruchu sztuk walki założyciel i prezes organizacji ogólnopolskiej: Polskiej Unii Taekwon-do (PUT) w 1993. W 2006 roku wraz z grupą trenerów zakłada Polską Federację Taekwon-do.

1993 – 2012 – wiceprezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki
2003 – 2006 – członek Zarządu Dolnośląskiej Federacji Sportu
2003 – 2006 – prezes Okręgowego Dolnośląskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego (WTF)
2011 – stworzył pierwszy w Europie system kontraktów trenerskich w Taekwon-do
2017 – powołał do życia fundację Do-World Ucz się Świata z Taekwon-do

W latach 1991-2017 za jego sprawą lub przy jego współudziale Taekwon-do pojawiło się w 90 miastach Polski.

Autor książki „Taekwon-do – cały mój świat. Technika”. Autor wielu artykułów na temat sztuk i sportów walki w prasie specjalistycznej i ogólnodostępnej.

Założyciel pierwszych sekcji i klubów Taekwon-do w Strzelinie, Świdnicy, Wałbrzychu, Opolu, Jaworzynie Śl. i Ziębicach. Wymienione sekcje/kluby istnieją do dziś zrzeszając kilkaset osób. Jako trener może poszczycić się sukcesami swoich wychowanków na arenie krajowej, europejskiej i światowej.​

W sezonie 2017/2018 trener Kadry Narodowej Polski pod honorowym patronatem Wiceprzewodniczącego Parlamentu Unii Europejskiej pana Ryszarda Czarneckiego.

Największe sukcesy to:
– Karolina Gajek – Mistrzyni Świata Juniorów (Eindhoven, Holandia 2000)
– Nina Chyży – Wicemistrzyni Świata Juniorów (Eindhoven, Holandia 2000)
– Drużyna Juniorek – brązowy medal Mistrzostw Świata (Eindhoven, Holandia 2000)
– Marcin Stachowicz – Mistrz Świata Juniorów (Miami, USA 2002)
– Nina Chyży – Wicemistrzyni Świata Seniorek (Miami, USA 2002)
– Krzysztof Jaromin – brązowy medal juniorów Mistrzostw Świata (Miami, USA 2002)
– Nina Gąsior – srebrny medal w walkach ciągłych World ITF Taekwon-do Cup (Foz De Iguaçu, Brasil 2019)
– Nina Gąsior – brązowy medal drużynowy w układach formalnych World ITF Taekwon-do Cup (Foz De Iguaçu, Brasil 2019)
– Mateusz Kowalczyk – złoty medal indywidualny w układach formalnych World ITF Taekwon-do Cup (Foz De Iguaçu, Brasil 2019)

Organizator dziesiątek imprez o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym m.in.: trzech Ogólnopolskich Festiwali Dalekowschodnich Sztuk Walki: dwóch we wrocławskiej Hali Stulecia i jednego w opolskim Okrąglaku, Otwartego Pucharu Świata Taekwon-do (TI) w Okrąglaku oraz pierwszych w historii Ogólnopolskich Targów Sztuk i Sportów WROMASTERS 2006 (Hala Stulecia). Zorganizował również kilkadziesiąt obozów letnich i zimowych w tym jeden w oparciu o program MŁODZIEŻ Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (fundusze UE, wymiana Polska-Anglia).

Posiadacz stopnia mistrzowskiego 7. dan.

Wychował ponad 50 czarnych pasów oraz szereg instruktorów.

W dniu 8 maja 2012 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego za zasługi dla rozwoju Taekwon-do w Polsce oraz za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą.
5 lutego 2014 roku otrzymał Brązową Odznakę „Za zasługi dla sportu” przyznaną przez Ministra Sportu pana Andrzeja Biernata.
29 października 2019 otrzyma Srebrny Krzyż Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy z okazji 30-lecia treningu Taekwon-do oraz za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce.